Rehabilitacja dorosłych a także dzieci

Szpital w Proszowicach

Uruchomienie w lipcu 2023 roku ośrodka dziennego rehabilitacji ogólnoustrojowej w Szpitalu Powiatowym w Proszowicach okazało się strzałem w dziesiątkę. Korzystają z niego między innymi chorzy wypisywani  z oddziałów chirurgicznego, ortopedycznego i neurologicznego.

To pacjenci z chorobami zwyrodnieniowymi stawów czy kręgosłupa,  osoby po schorzeniach neurologicznych czy urazach ortopedycznych.

Codziennie na oddziale przebywa około osiemnastu pacjentów. Średnio każdy z nich rehabilituje się przez trzy tygodnie. To około 15 dni zabiegowych.

 –  Przyjmujemy o pięćdziesiąt procent więcej pacjentów, niż mamy zakontraktowane z NFZ, zapotrzebowanie na tego typu zabiegi jest  jednak dużo większe  – mówi lek. med. Dorota Borelowska-Korab, inicjatorka  powstania oddziału dziennego.

Pani doktor, specjalista rehabilitacji medycznej, związana z proszowickim szpitalem blisko od trzech lat, przyjmuje także w Poradni Rehabilitacyjnej. Z jej inicjatywy  porady udzielane są także najmłodszym pacjentom, czyli dzieciom od trzeciego roku życia. Od  pół roku fizjoterapeuci  pracujący w proszowickim szpitalu ćwiczą z dziećmi wady postawy.

Skip to content