Dyrektor Szpitala wśród prelegentów XVI Europejskiego Kongresu Gospodarczego

Zbigniew Torbus dyrektor Szpitala Powiatowego w Proszowicach był jednym z prelegentów XVI Europejskiego Kongresu Gospodarczego (EEC), który odbył się 7-9 maja w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Podczas tej największej gospodarczej debaty w Europie Centralnej szef proszowickiej lecznicy opowiadał o sytuacji w publicznej służbie zdrowia, a także wprowadzeniu dobrych praktyk, które pozwoliły mocno zadłużonej placówce, jaką był szpital w Proszowicach, wyjść na prostą.


W swoim wystąpieniu dyrektor Zbigniew Torbus podkreślał, że także w publicznych placówkach służby zdrowia jakość świadczonych usług musi być na pierwszym miejscu.


-Szpital, którym kieruję, w momencie przejęcia przeze mnie, był w bardzo trudnej sytuacji finansowej. Dzięki wprowadzonym zmianom: między innymi ograniczeniu długości kolejek do lekarzy poprzez wydłużenie pracy rejestracji, a także wprowadzeniu SMS-owego systemu powiadamiania o wizycie, te kolejki udało się nam mocno ograniczyć – mówił dyrektor.

Zbigniew Torbus przekonywał, na przykładzie szpitala w Proszowicach, że Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej może prowadzić placówkę POZ oferującą wysoką jakość usług.
– Aby pomóc naszym pacjentom, poszliśmy krok dalej. Od naszego lekarza POZ pacjent wychodzi nie tylko ze skierowaniem, ale także z umówioną wizytą – mówił dyrektor Torbus.

Europejski Kongres Gospodarczy (European Economic Congress – EEC) w Katowicach był trzydniowym cyklem debat, spotkań i wydarzeń towarzyszących z udziałem gości z Polski, Europy, świata, wśród których wymienić można: unijnych komisarzy, premierów i przedstawicieli rządów państw europejskich, prezesów największych firm, naukowców i praktyków, decydentów mających realny wpływ na życie gospodarcze i społeczne. W opiniotwórczym gronie, w formie otwartej debaty publicznej, prowadzone były rozmowy o kwestiach najistotniejszych dla rozwoju Europy. W tym także o służbie zdrowia.

Organizatorem Europejskiego Kongresu Gospodarczego, od pierwszej edycji w 2009 roku, jest Grupa PTWP.

Skip to content