Nowa metoda leczenia zaawansowanej choroby Parkinsona

To absolutna nowość w leczeniu zaawansowanej choroby Parkinsona. W Szpitalu Powiatowym w Proszowicach wobec 67-letniej pacjentki wdrożono innowacyjne podskórne leczenie tej choroby. Jest ono stosowane zaledwie w 11 szpitalach w Polsce.  W przypadku pacjentki ze szpitala w Proszowicach już po kilku dniach widać efekty.

Nowa metoda  jest dedykowana pacjentom, którzy mają zaawansowaną chorobę Parkinsona, ale też sporo powikłań z nią związanych, są jednak na tyle sprawni, żeby mogli radzić sobie z oprzyrządowaniem, za pomocą którego aplikowany jest lek – mówi lek. med. Małgorzata Smyczyńska kierownik oddziału  Neurologii z Pododdziałem Udarowym Szpitala Powiatowego w Proszowicach.

Pacjentką spełniającą  wszystkie te wymogi okazała się 67-letnia pani Zofia. W jej przypadku choroba postępowała w bardzo szybkim tempie. Pozostałe dwie metody leczenia nie przynosiły pożądanego efektu. Pani Zofia spełniła  też wszystkie konieczne warunki udziału w tym programie lekowym i została do  niego zakwalifikowana przez specjalną komisję NFZ.

Nowa metoda leczenia zaawansowanej choroby Parkinsona dostępna w Polsce zaledwie od lipca polega na zainstalowaniu w organizmie specjalnej podskórnej kaniuli. Za jej pośrednictwem  pacjentowi  przez całą dobę – co szczególnie istotne – podawany jest lek PRODUODOPA (Foskarbidopa + Foslewodopa).

Po kilku dniach od wdrożenia leku 67-latka widzi poprawę. Zapewnia, że czuje się zdecydowanie lepiej. Dobrze dobrany preparat  zastąpił  kilka różnych leków, które brała do tej pory.

Ustało drętwienie nóg, mogę się samodzielnie poruszać – przekonuje pani Zofia.

67-latka przez kilka dni przebywała na oddziale Neurologii z Pododdziałem Udarowym Szpitala Powiatowego w Proszowicach.  Musiała się nauczyć, jak postępować przy stosowaniu tej metody.

Skip to content