W działającym od października ubiegłego roku Rodzinnym Centrum Zdrowia w Proszowicach zarejestrowało się już ponad tysiąc pacjentów! W tym miejscu pomoc lekarską w ramach podstawowej opieki zdrowotnej znajdą dzieci, dorośli, ale też kobiety w ciąży. Rodzinne Centrum Zdrowia dysponuje dużym parkingiem, wygodną poczekalnią, ale przede wszystkim wykwalifikowaną kadrą lekarską i pielęgniarską. Ogromnym atutem jest sąsiedztwo szpitala i szybkie terminy wizyt.

Bezpośrednie sąsiedztwo szpitala umożliwia nam współpracę z Izbą Przyjęć, Poradniami Specjalistycznymi, Laboratorium Analitycznym, Pracowniami Diagnostycznymi na Oddziałach Specjalistycznych kończąc ? wylicza lek. med. Aleksandra Jastrzębska, kierująca Rodzinnym Centrum Zdrowia.

Pacjent Centrum jest kompleksowo zaopiekowany. W rejestracji pracownicy umawiają terminy zleconych przez lekarzy badań diagnostycznych, czy konsultacji specjalistycznych.
Warto dodać, że pomieszczenia nowej przychodni zostały gruntownie wyremontowane i urządzone. Na pacjentów czeka tu nowoczesny sprzęt diagnostyczny i fachowa opieka.

W Centrum oprócz lek. med. Aleksandry Jastrzębskiej przyjmują także: lek.med. Barbara Gocman (pediatra), lek. med. Weronika Łapczyńska-Lidwin (dzieci i pacjenci dorośli) lek. med. Izabela Ozga (dzieci i pacjenci dorośli).

W Centrum udzielane są świadczenia z zakresu opieki koordynowanej z trzech ścieżek: kardiologicznej, diabetologicznej oraz pulmonologicznej.

-Daje nam to nam szeroki wachlarz narzędzi w sposób istotny przyspieszających postępowanie diagnostyczne, np.: echo serca, próba wysiłkowa, Holter EKG i RR, badanie dopplerowskie naczyń czy spirometria. Współpracujemy także z dietetykiem, co jest niezmiernie ważnym elementem terapii pacjentów w dobie chorób cywilizacyjnych jak nadciśnienie tętnicze, cukrzyca czy choroba otyłościowa ? dodaje lek. med. Aleksandra Jastrzębska.

Lekarze z Centrum oprócz diagnostyki i leczenia kładą duży nacisk na profilaktykę m.in. realizują program profilaktyki chorób układu krążenia (CHUK), edukują w zakresie profilaktyki onkologicznej oraz przeciwgruźliczej.

W Centrum zostały wdrożone bezpłatne szczepienia przeciwko HPV, dedykowane dzieciom urodzonym w 2010 i 2011 roku.

Centrum czynne jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 18.00.
Aby zostać pacjentem wystarczy złożyć deklarację wyboru lekarza, pielęgniarki oraz położnej. Trwa to zaledwie kilka minut.
Tel. 12 386 52 84, adres e-mail: rcz@spzoz.proszowice.pl

RODZINNE CENTRUM ZDROWIA