Szanowni Państwo,
 
w odpowiedzi na wzmożone przekraczanie granic przez osoby narodowości ukraińskiej w związku z konfliktem zbrojnym trwającym na terytorium Ukrainy, uprzejmie informujemy, iż od 25 lutego 2022 roku, Minister Zdrowia wprowadził możliwość szczepienia cudzoziemców narodowości ukraińskiej w ramach Narodowego Programu Szczepień przeciw Covid-19.
 
? Warunkiem nabycia prawa do szczepienia jest posiadanie dokumentu potwierdzającego tożsamość (w tym: dowód osobisty, paszport oraz tymczasowe zaświadczenie tożsamości cudzoziemca – TZTC).
? Informujemy, że lekarz ma prawo i powinien wystawić skierowanie na szczepienie za pośrednictwem aplikacji gabinet.gov.pl.
? Rekomendowaną szczepionką jest szczepionka VaccineJanssen J&J (szczepionka jednodawkowa) dla osób powyżej 18 roku życia.
? W odniesieniu do osób poniżej 18 roku życia, kwalifikowanych do szczepienia (dzieci i młodzież), należy stosować szczepionki mRNA.
? Kwestionariusz Wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem przeciw COVID-19, wypełniany przez osobę poddawaną szczepieniu, jest dostępny w języku ukraińskim i zostanie przekazany do punktów szczepień.
? Będzie udostępniony także na stronie internetowej?? https://pacjent.gov.pl/aktualnosci.Kwestionariusz (w tej wersji językowej będzie dostępny zarówno dla osób dorosłych jak i dzieci).
 
?? Skorzystać można ze zdalnych kanałów rejestracji na szczepienie lub prosimy o kontakt z wybranym punktem szczepień:
? SP ZOZ Proszowice ? tel. 12 386 51 19, rejestracja odbywa się w godzinach od 10.00 do 12:00 (od poniedziałku do piątku),
? Ośrodek Zdrowia Igołomia ? tel. 12 287 30 14,
? Ośrodek Zdrowia Wawrzeńczyce ? tel. 12 287 48 18,
? Ośrodek Zdrowia Wierzbno ? tel. 12 386 92 99,
? Ośrodek Zdrowia Łuczyce ? tel. 12 387 11 99.