Około dwóch milionów złotych kosztował remont Oddziału Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu w Szpitalu Powiatowym w Proszowicach. Oddział działa od 1 kwietnia, dziś oficjalnie został otwarty.

Ten oddział był bardzo potrzebny. Zapotrzebowanie na tego typu zabiegi w rejonie rolniczym, jakim jest nasz powiat jest ogromne ? mówił podczas otwarcia Zbigniew Torbus, Dyrektor Szpitala Powiatowego w Proszowicach.

W uroczystości wzięli udział przedstawiciele powiatu ze starostą Krystianem Hytrosiem i Barbarą Gacek przewodniczącą Rady Powiatu Proszowickiego. Nie brakło posłów: Józefy Szczurek-Żelazko i Norberta Kaczmarczyka, przedstawicieli Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego i NFZ. Gościem był także dr hab. n med. Artur Gądek, profesor UJ i konsultant wojewódzki w dziedzinie ortopedii i traumatologii narządu ruchu.

Remont oddziału był realizowany w ramach olbrzymiej inwestycji w proszowickiej lecznicy. W ramach tego zadania zmodernizowano cztery piętra szpitala.

Dostosowaliśmy szpital do obecnie obowiązujących standardów w medycynie ? mówi Krystian Hytroś, starosta powiatu proszowickiego.

Ortopedia do tej pory funkcjonowała jako pododdział chirurgii. O jej wyodrębnienie od kilkunastu lat zabiegał dr n med Witold Mierniczek zastępca dyrektora szpitala.

Zlokalizowany na czwartym piętrze Oddział Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu został nie tylko odnowiony, ale także wyposażono go w nowe łóżka i sprzęt medyczny.

Pacjenci mają do swojej dyspozycji sześć sal, a w nich 15 łóżek.

Uruchomienie oddziału oznacza nie tylko krótsze terminy oczekiwania na zabieg, ale także dostępność nierealizowanych do tej pory operacji. Chodzi między innymi o wykonywanie endoprotez stawów biodrowego i kolanowego, o które zabiega dyrekcja szpitala.