p.o. Ordynatora:

prof. dr hab. n. med. Monika Rudzińska - Bar

 tel. 12 386 51 62

 

Pielęgniarka Oddziałowa:

mgr Marzena Tokarczyk- spec. pielęgniarstwa anestezjologii intensywnej terapii

tel. 12 386 51 63

 

 

Kontakt z Oddziałem:

tel. 12 386 51 62 sekretariat

tel. 12 386 51 62 dyżurka lekarska

tel. 12 386 51 63 dyżurka pielęgniarska

 

Charakterystyka Oddziału

Oddział zlokalizowany jest na parterze budynku głównego Szpitala. Oddział  dysponuje  20 łóżkami, w tym 2 monitorowane łóżka Intensywnej Opieki Medycznej. Zapewniamy opiekę diagnostyczną i terapeutyczną w zakresie chorób neurologicznych. W Oddziale leczeni są chorzy z zespołem bólowym kręgosłupa, ze schorzeniami kregosłupopochodnymi (rwa ramienna, kulszowa) ze stwardnieniem rozsianym, padaczką, chorobami nowotworowymi układu nerwowego, chorobą Alzheimera i Parkinsona z urazami niedokrwiennymi i krwotocznymi mózgu.

Oddział zajmuje się diagnostyką i leczeniem innych schorzeń ośrodkowego układu nerwowego, w Oddziale prowadzona jest rehabilitacja pacjentów.

Sale są czteroosobowe, za wyjątkiem Sali Intensywnej Opieki Medycznej, każda z sal wyposażona jest we własny węzeł  sanitarny.

W Oddziale pracuje doświadczona kadra: lekarska, pielęgniarska, fizjoterapeuta, dietetyczka.

Nasi pacjenci są diagnozowani i leczeni zgodnie z obowiązującymi standardami medycznymi.

Przy Oddziale funkcjonuje pracownia EEG.

Oddział współpracuje z innymi pracowniami Szpitala, co pozwala na korzystanie ze znacznie  poszerzonej diagnostyki, dotyczy to: diagnostyki radiologicznej wykonujemy badania  RTG, TK, badań USG, Echo serca, USG tętnic i przepływów żylnych, Bronchoskopii. Prowadzimy  kompleksową diagnostykę laboratoryjną  w tym  mikrobiologiczną. Oddział świadczy usługi dla pozostałych Oddziałów szpitalnych, a w ramach Poradni Neurologicznej  także dla pacjentów ambulatoryjnych. Pacjenci Oddziału  w razie potrzeby są konsultowani przez specjalistów w zakresie chirurgii, ortopedii, anestezjologii, laryngologii, okulistyki, urologii, pulmonologii, reumatologii, ginekologii, psychiatrii.

Całodobowo Oddział współpracuje ze Szpitalem Specjalistycznym im. Jana Pawła II, Szpitalem Specjalistycznym im. L. Rydygiera i Uniwersyteckim Szpitalem Klinicznym w Krakowie.

Rocznie hospitalizujem około 700 pacjentów.